skuteczne odchudzanie bez spiny i zbędnych poświęceń

Blog BEZ LUKRU Odchudzanie - psychodietetyka

Jesteś wystarczająca!

Wymagamy od siebie tak wiele. Bardzo często w bardzo wielu obszarach życia i najlepiej w tym samym czasie.

Gonimy jakieś ideały, które nie nigdy nie istniały. 

Przyklejamy swoją wartość do tego jak wyglądamy, ile ważymy, ile centymetrów mamy w talii i biodrach, ile biegamy, ile kroków robimy, ile słodyczy jemy (o my nieposłuszne!), czy wstajemy o 5 rano przed całym światem, żeby być super produktywną (kosztem snu, ale hu kers!), ile książek czytamy, ile pieniędzy mamy, ile markowych torebek w szafie, ile obserwujących na instagramie, ile lajków pod zdjęciem z wakacji. 

A przecież jesteśmy WYSTARCZAJĄCE bez tego wszystkiego. 

Jesteśmy wystarczająco dobre nawet wtedy kiedy nie trenujemy i nie wyrabiamy celu kroków, nawet wtedy kiedy znów zjadłyśmy za dużo, nawet wtedy, kiedy znów siedziałyśmy na fejsie zamiast robić rzeczy, które są dla nas ważne. 

Natalia de Barbaro w swojej przepięknej, poruszającej do szpiku kości książce “Czuła przewodniczka” pisze m.in. tak: 

“Jednym z przekonań, które są przyczyną największego poczucia osamotnienia i źródłem codziennego bólu, jest myśl, że wszyscy wokół ogarniają – albo w ogóle raz na zawsze już ogarnęli.” 

W tym “pomagają” nam niestety piękne obrazki z social mediów, wyidealizowany świat ogarniętych, przedsiębiorczych kobiet, które ogarniają dietę, karierę, macierzyństwo i wszystkie inne obszary życia bez potu na czole, na czole bez zmarczczek. Wyglądają jak milion dolarów w błyszczącym bilonie, zawsze myślą pozytywnie i wszystko przychodzi im bez trudu. 

Ja tego nie ogarniam na co dzień. Zmagam się z tym. Ale czule sobie przypominam, że jestem wartościowa i jestem wystarczająca. Czule siebie nakierowuję na to, co dla mnie jest najważniejsze. Ale często ten czuły głos jest zagłuszany przez taką część mnie, która uwierzyła w te wszystkie wyimaginowane historie i powtarza mi totalnie bez czułości: “tylko myśl pozytywnie”, “zapierdalaj, na co czekasz”, “zobacz jak ona wygląda i ile osiągnęła, szjm on ju!”. I tak dalej. 

Niezależnie o tego, kim jesteś i skąd się wirtualnie znamy, chciałam Ci dziś powiedzieć, że JESTEŚ WYSTARCZAJĄCA – z tym co masz i z tym, czego nie masz. 

 

Ela 

Jeśli potrzebujesz wsparcia w skutecznym odchudzaniu i chcesz to zrobić bez spiny i zbędnych poświęceń – z moją pomocą – zajrzyj na stronę z moim wsparciem – znajdziesz tam mój flagowy 6 tygodniowy Program Skutecznego Odchudzania bez spiny i zbędnych poświęceń (grupowy lub indywidualny), praktyczne warsztaty online oraz szkolenia online na żywo – zawsze z moim wsparciem podczas sesji pytań i odpowiedzi:

https://www.elasawicka.pl/oferta

Do eduSklepu zajrzyj po ebooki, proste plany żywieniowe bez spiny, nagrania warsztatów i szkoleń oraz narzędzia, które ułatwią Ci odchudzanie bez zbędnych poświęceń:

https://www.elasawicka.pl/sklep/

No, to mamy to! 

Gdzie jeszcze możemy się spotkać?

FB 

https://www.facebook.com/elasawickapl

IG

https://www.instagram.com/dieta_bez_lukru/ 

5 1 vote
Article Rating

Rekomendowane dla Ciebie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x