skuteczne odchudzanie bez spiny i zbędnych poświęceń

Blog BEZ LUKRU Odchudzanie - dieta

Nie dość, że mieszkają w czarnej dupie to jeszcze robią robotę!

Oczywiście mowa o bakteriach mieszkających w okrężnicy. Naprawdę nie dość, że tam mieszkają i pewnie ani tam miło ani przyjemnie to jeszcze robią naprawdę mega robotę, o ile je nakarmisz, oczywiście, dlatego bardzo Cię zachęcam żeby je karmić dobrze.

Bo kiedy ich nie nakarmisz to się nie namnożą, nie zrobią roboty i nie będą miały siły żeby walczyć z patologią, która też ma ochotę zamieszkać między Twoimi pośladkami, ale ona nie robi nic dobrego.

Te pracusie uwielbiają błonnik rozpuszczalny w wodzie, a jak się najedzą już tym błonnikiem, zmetabolizują go i rozłożą, to przy okazji wyprodukują dla Ciebie krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe (masłowy, propionowy, octowy).

SCFA, czyli krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe

dbają wyjątkowo skutecznie o nabłonek jelit, dostarczają energii kolonocytom (czyli komórkom nabłonka jelit), stymulują namnażanie i różnicowanie komórek błony śluzowej jelit, stymulują przepływ krwi przez ścianę jelita i wywarzanie śluzu, który ma działanie ochronne.

Wyprodukują Ci też witaminę K i witaminy z grupy B. No to chyba dobry deal?

CZYM JE KARMIĆ?

Błonnik rozpuszczalny w wodzie znajdziesz w większości warzyw i owoców, nasionach roślin strączkowych, owsie. Polub się więc między innymi z ciecierzycą, soczewicą, fasolą adzuki, malinami, porzeczkami, dynią, marchewką, burakiem, gruszką, płatkami owsianymi.

Przygotowując sobie posiłek pamiętaj o mieszkańcach w jelicie grubym, a odwdzięczą się piękną pracą.

 

Jeśli uznasz, że warto – udostępnij! Dziękuję!

Żyj, nie wariuj i dbaj o siebie najpierw!

 

Ela Sawicka

Jeśli potrzebujesz wsparcia w skutecznym odchudzaniu i chcesz to zrobić bez spiny i zbędnych poświęceń – z moją pomocą – zajrzyj na stronę z moim wsparciem – znajdziesz tam mój flagowy 6 tygodniowy Program Skutecznego Odchudzania bez spiny i zbędnych poświęceń (grupowy lub indywidualny), praktyczne warsztaty online oraz szkolenia online na żywo – zawsze z moim wsparciem podczas sesji pytań i odpowiedzi:

https://www.elasawicka.pl/oferta

 

Do eduSklepu zajrzyj po ebooki, proste plany żywieniowe bez spiny, nagrania warsztatów i szkoleń oraz narzędzia, które ułatwią Ci odchudzanie bez zbędnych poświęceń:

https://www.elasawicka.pl/sklep/No, to mamy to! 

 

Gdzie jeszcze możemy się spotkać?

 

FB 

 

https://www.facebook.com/elasawickapl

IG


https://www.instagram.com/dieta_bez_lukru/

0 0 votes
Article Rating

Rekomendowane dla Ciebie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x