skuteczne odchudzanie bez spiny i zbędnych poświęceń

Blog BEZ LUKRU Odchudzanie - psychodietetyka życioPISY bez lukru

Co ma prawo jazdy do zdrowego stylu życia i tego, że ten rok nie będzie wyjątkowy?

Nawet nie wiesz jak bardzo irytują mnie w mojej skrzynce newslettery, które w jakikolwiek sposób próbują mnie przekonać, że kiedy poznam tę jedyną niezawodną metodę – moje życie się zmieni! Nowy rok – nowa ja. Nówka sztuka, idealna, zero brudu pod paznokciem!

I ten rok wcale nie będzie wyjątkowy, tylko dlatego, że jest nowy. Może być wyjątkowy dla Ciebie, ale tylko pod warunkiem, że Ty go takim uczynisz. I najczęściej nie potrzebujesz do tego żadnych magicznych sposobów.

Opowiem Ci jak to jest u mnie. Ostatnio zapisuję się na różne online kursy, kupuję książki (a w zasadzie mnóstwo książek), wyszukuję podcasty, wyzwania, no cuda na kiju. Wszystko to dotyczy rozwoju osobistego. Czyli w skrócie jak osiągnąć to wielkie coś. Coś o czym się marzy.

I co?

I DŻI – JAJ – DŻO! Niedawno właśnie zdałam sobie sprawę, że chyba jestem jakimś szkoleniowym ćpunem. Tylko że nic z tego nie wynika. Oprócz tego, że dostaję coraz więcej super maili z różnymi metodami, dostępy do coraz to nowych kursów i jeszcze nowszych metod. No i super, tylko że nie mam nawet kiedy wszystkiego dokładnie przerobić, nie umiem skupić się na jednej rzeczy naraz i chcę wszystko od razu. Umieć, stosować, mieć – już, teraz.

Tylko, że to się nigdy nie uda!

Tak samo jak fakt, że zrobiłam prawo jazdy nie sprawił, że od razu umiałam jeździć. Ba, przez pierwsze 4 lata po jego zrobieniu czułam taki stres, że nie odważyłam się poprowadzić samochodu. I gdybym pewnego dnia nie wzięła dupy w troki to do dziś bym nie umiała! Dokładnie pamiętam jak zaczęłam pierwszą pracę jako handlowiec. To był mój sposób na to, żeby się przełamać – pomyślałam no muszę jak już mnie zatrudnią. I zatrudnili. Pierwszego dnia zrobiłam taki korek na skrzyżowaniu, że chciałam wysiąść, rozpłakać się i iść na tramwaj. Po prostu nie umiałam ruszyć ze świateł – wyobrażasz sobie? 4 cykle. Na szczęście za mną stał jakiś przemiły dżentelmen, który zapukał mi w szybę i grzecznie zapytał czy poprowadzić to auto za mnie. Grzecznie odmówiłam zatem i obiecałam, że tym razem na pewno już przejedziemy. I dałam radę, ze łzami w oczach. Myślisz, że na drugi dzień było łatwiej? I że w ogóle chciało mi się do tego auta wsiadać? Pamiętam moją pierwszą stłuczkę i morze łez, które wtedy wylałam, chociaż nikomu nic się nie stało. To było ponad 10 lat temu i gdybym wtedy wysiadła z tego auta albo już nigdy więcej do niego nie wsiadła to dziś nie byłoby mnie tutaj, gdzie jestem. Dlatego tak lubię wracać do tej historii. Do dziś dnia przejechałam masę kilometrów i kocham prowadzić. A gdyby ktoś wtedy tak powiedział, że tak będzie to waliłabym prosto między oczy!

No więc tak samo fakt, że mam książki i dostęp do webinarów z rozwoju osobistego nie sprawia, że umiem wszystko już, teraz, natychmiast.

I to Ci właśnie chcę powiedzieć.

Tak samo dokładnie jest ze zmianą nawyków żywieniowych, z odchudzaniem, ze staraniem o dziecko – przerobiłam i przerabiam to wszystko.

Postaw na prostotę, ale działaj. Czasem się zatrzymaj na kilka głębszych wdechów, ale nie rezygnuj. Znajdź sposób najlepszy dla siebie. Praca handlowca to był wtedy sposób na mnie. Bo któregoś dnia zrobisz parkowanie tyłem jednym manewrem i jedną ręką … I jak będziesz wspominać to uśmiechniesz się do siebie i powiesz – DAŁAM RADĘ!

Tylko musisz ruszyć tyłek.

Musisz wstać, kiedy Ci się nie chce i robić coś, co wcale na początku nie jest super przyjemne! Ale obiecuję Ci, że kiedyś będzie. Musisz robić, nawet kiedy nie wychodzi i nawet kiedy inni się podśmiechują (na serio nie zliczę ile niby żartem komentarzy przyjęłam pod swoim adresem, kiedy schudłam i poszłam na kolejne studia).

I dziś ja mam ciężki czas. Że nie wiem co dalej, w którą stronę. Że chcę się poddać i spuścić w kiblu swoje marzenia. Może dlatego, że to TE dni, naprawdę ich nie cierpię. Tylko zamieszanie czynią w głowie (mój mąż mówi – ooo czuję, czuję PMS – jest taki ogromny, że nie zmieści się w salonie). Dlatego postanowiłam podzielić się tą historią i w sumie trochę mi lepiej. A może i Ty potrzebujesz dziś przeczytać te słowa?!

Niech moc będzie z Tobą, Zdrowa Kobieto!

Jeśli uznasz, że warto – udostępnij dalej Kobietom, niech się niesie! Dziękuję!

Żyj, nie wariuj i dbaj o siebie!

Ela Sawicka

Jeśli potrzebujesz wsparcia w skutecznym odchudzaniu i chcesz to zrobić bez spiny i zbędnych poświęceń – z moją pomocą – zajrzyj na stronę z moim wsparciem – znajdziesz tam mój flagowy 6 tygodniowy Program Skutecznego Odchudzania bez spiny i zbędnych poświęceń (grupowy lub indywidualny), praktyczne warsztaty online oraz szkolenia online na żywo – zawsze z moim wsparciem podczas sesji pytań i odpowiedzi:

Do eduSklepu zajrzyj po ebooki, proste plany żywieniowe bez spiny, nagrania warsztatów i szkoleń oraz narzędzia, które ułatwią Ci odchudzanie bez zbędnych poświęceń:

https://www.elasawicka.pl/sklep/

No, to mamy to! 

Gdzie jeszcze możemy się spotkać?

FB 

https://www.facebook.com/elasawickapl

IG
https://www.instagram.com/dieta_bez_lukru/

0 0 votes
Article Rating

Rekomendowane dla Ciebie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x