skuteczne odchudzanie bez spiny i zbędnych poświęceń

Blog BEZ LUKRU Odchudzanie - dieta

Skuteczne odchudzanie – top 7 produktów z wysokim indeksem sytości, które pomogą Ci poskromić głód w Twojej diecie

Skuteczne odchudzanie czyli w zasadzie jakie? Skuteczne odchudzanie to przede wszystkim proces, na który potrzebujesz czasu. Ale skuteczne odchudzanie to też proces przemyślany, a nie działanie na hurra. Indeks sytości pomoże Ci poskromić głód podczas odchudzania i sprawi, że nie będziesz chodzić niedojedzona i głodna.

Ostatnio na fb zapytałam dziewczyny z czym kojarzy im się odchudzanie, takie wiecie, pierwsze skojarzenie. Nawet nie skuteczne odchudzanie, ale samo odchudzanie w ogóle. No i wylała się fala mocnych skojarzeń, które w 90% przypadków były zabarwione negatywnie. Jednym z tych skojarzeń był właśnie głód.

No i to jest taki psikus, bo jak jesteś głodna to jesteś zła i w ogóle cały świat przeciwko Tobie, a tak przecież się długo wytrzymać nie da, więc skuteczne odchudzanie szybko zamienia skuteczne na frustrujące! A powiem Ci, że tak często to widzę w dzienniczkach żywieniowych, że naprawdę nie potrafimy działać rozsądnie. Podam Ci kilka przykładów:

  • boisz się spojrzeć na ziemniaki i zamieniasz je na wszystko co możliwe dookoła, podczas gdy krakersów/paluszków wieczorem już się nie boisz i pochłaniasz dwie, a nawet trzy garści
  • boisz się spojrzeć na pieczywo (tylko wiadomo, że tutaj ważne jest to jakie to jest pieczywo!), ale „zdrowe batony” na drugie śniadanie trktujesz jak opcję idealną
  • w ogóle nie masz świadomości jaka jest rola diety w naszym życiu i ograniczasz ją tylko do odchudzania

No i tutaj z pomocą przychodzi właśnie indeks sytości (no i oczywiście ja też przychodzę z pomocą, razem z tym indeksem;) Indeks sytości określa stopień nasycenia po spożyciu danego produktu. Najwyższy indeks sytości mają produkty które zawierają stosunkowo dużo błonnika, wody, białka. Najniższy natomiast produkty o wysokiej zawartości tłuszczu, chociaż wydawać by się mogło, że nasz nasycą, bo mają najwięcej kalorii.

skuteczne odchudzanie indeks sytości

I teraz właśnie zobacz o co chodzi, możesz zjeść w bardzo małej objętości bardzo dużo kalorii i czuć się niedojedzona. Ale możesz też działać rozsądnie i zjeść w większej objętości mniej kalorii i czuć się syta aż do nastąpnego posiłku (którego nie trzeba jakoś sztucznie ustawiać w określonych porach, tak baj de łej!). Zauważ, że po zjedzeniu samej jajecznicy z 2 jaj będziesz szybciej głodna niż po zjedzeniu 2 jajek ugotowanych na twardo.

Poniżej moje top 7 produktów (te, które ja wybrałam, bo to zostało przecież zbadane, ja tu nie wymyślam), które pozwolą Ci cieszyć się życiem podczas procesu skutecznego odchudzania. Bo dla mnie skuteczne odchudzanie to właśnie takie, które pozwala Ci cieszyć się życiem i nie myśleć non stop o jedzeniu – co zjem, kiedy zjem, o której zjem, gdzie zjem i jak ja znajdę czas na przygotowanie tych wszystkich posiłków.

Top 7 Eli, które dadzą Ci poczucie sytości na długo:

gotowane ziemniaki

jajka na twardo

ryby i chude mięso

płatki owsiane

grejfruty, pomarańcze, banany

gotowana kasza jęczmienna

pieczywo żytnie na zakwasie

Najniższy indeks mają produkty, którym w ogóle nie warto poświęcać swojej uwagi: biały chleb, biały makaron, wyroby cukiernicze, płatki kukurydziane. Do tej kategorii zaliczam też te wszystkie „zdrowe batony” oparte na daktylach.

Można skomponować swój posiłek (np. śniadanie) byle jak i za chwilę się dziwić i płakać, że jestem głodna i żadne diety na mnie nie działają:

chleb z szynką i plastrem pomidora

(ajm sorry, ale aż mnie świerzbi palec, żeby napisać coś na temat takiej kompozycji)

drożdzówka

jogurt z płatkami kukurydzianymi

jogurt

Ale można też do tego podejść rozsądnie i mieć radość z procesu i nie mieć ochoty na żadne podjadanie! Na przykład tak:

2 jajka na twardo, pomarańcza, kromka chleba żytniego na zakwasie (wszystkie składniki są, samo wyobrażenie takiego posiłku, bo właśnie piszę ten artykuł jeszcze przed śniadaniem sprawia, że czuję się komfortowo!)

Mam nadzieję, że trochę pomogę Ci tym wpisem ogarnąć ten chaos jakim jest odchudzanie i dieta. Bo to naprawdę nie musi, wręcz nie może, być okupione głodem i rozpaczą!

Udostępnij ten artykuł, jeśli uznasz, że warto. Jestem ogromnie wdzięczna za każde podaj dalej!

Życzę Ci super dnia czy tam kiedy to czytasz i do następnego razu!

Ciałłłł!

Ela

Jeśli potrzebujesz wsparcia w skutecznym odchudzaniu i chcesz to zrobić bez spiny i zbędnych poświęceń – z moją pomocą – zajrzyj na stronę z moim wsparciem – znajdziesz tam mój flagowy 6 tygodniowy Program Skutecznego Odchudzania bez spiny i zbędnych poświęceń (grupowy lub indywidualny), praktyczne warsztaty online oraz szkolenia online na żywo – zawsze z moim wsparciem podczas sesji pytań i odpowiedzi:

Do eduSklepu zajrzyj po ebooki, proste plany żywieniowe bez spiny, nagrania warsztatów i szkoleń oraz narzędzia, które ułatwią Ci odchudzanie bez zbędnych poświęceń:

https://www.elasawicka.pl/sklep/

No, to mamy to! 

Gdzie jeszcze możemy się spotkać?

FB 

https://www.facebook.com/elasawickapl

IG

https://www.instagram.com/dieta_bez_lukru/

0 0 votes
Article Rating

Rekomendowane dla Ciebie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x