skuteczne odchudzanie bez spiny i zbędnych poświęceń

Blog BEZ LUKRU Odchudzanie - psychodietetyka życioPISY bez lukru

Tego języka obcego naprawdę warto się nauczyć!

Dzisiaj to w zasadzie podstawą jest, że języki trzeba znać. Angielski, niemiecki, włoski, francuski. Ja np. obiecałam sobie, że nauczę się czeskiego, ale nie wszystko na raz 😉 Język o którym piszę nie ma absolutnie żadnych skomplikowanych zasad gramatycznych – wystarczy tylko potrenować.

JĘZYK POZYTYWNY jest piękny w swojej prostocie.

Uczą nas myśleć pozytywnie, afirmować, a o mówieniu jakby cisza. Wyobraź sobie, że mówię do Ciebie: Tylko nie patrz teraz w lewo! I pierwsze, co chcesz uczynić odruchowo to właśnie w lewo popatrzeć.

Mózg jest hiper maszyną, ale nie lubi sobie komplikować życia – w przeciwieństwie do nas 😉

Słowo NIE, a raczej jego używanie jest jedną z zasad gramatyki mózgu. Nie rób tego, nie rób tamtego, nie myśl o tym, nie myśl o tamtym, nie bądź taka, nie zachowuj się tak, nie jedz tego, nie pij tego, nie używaj tego, nie idź tędy, nie jedź tam. Auć, aż boli od tego NIEniowania! 😉

Tymczasem mózg koncentruje się na tym, co ma być NIE robione.

NIE jedz czekolady! No super – akurat ON już sobie ją wyobraża w najmniejszym szczególe i czuje jak rozpływa się w ustach! NIE myśl o Antku – ha, akurat, właśnie że ON od razu przywoła Ci obraz bolesnego rozstania!

A może by tak zatem rób to, rób tamto, myśl o tym, myśl o tamtym, bądź taka, zachowuj się tak, jedz to, pij to, używaj tego, idź tędy, jedź tam?! Oczywiście nie w ramach rozkazu, ale jeśli chcę żebyś nie jadła czekolady to lepiej jak powiem jedz marchewkę, serio! Albo brokuły czy co tam jeszcze może być dobrym zamiennikiem czekolady (hahaha!) Nie denerwuj się – śmiało można zastąpić na przykład tym: zrelaksuj się, uspokój się, ochłoń. POZYTYWNIE. I wtedy mózg inaczej taki komunikat przetwarza.

Mówię Ci, spróbuj!

Jeśli uznasz, że warto – puść dalej, nie się niesie! Dziękuję!

Żyj, nie wariuj i dbaj o siebie!

Ela Sawicka

0 0 votes
Article Rating

Rekomendowane dla Ciebie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x